Велика присутність ТЦК та поліції у громадських місцях викликала занепокоєння громадськістю, про це повідомляє видання «znaj.ua».
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПроте Роман Істомін, керівник Полтавського обласного ТЦК та СП пояснив, що ці дії не є рейдами, а звичайною інформаційною роботою.
Істомін пояснив, що мета таких візитів у такі місця, як кафе, клуби чи інші громадські місця — нагадати громадянам про їхні обов'язки щодо військового обліку. Ці зусилля є частиною стандартних процедур і повинні розглядатися як незвичайні чи тривожні.
Він наголосив, що термін "рейд" виник через дезінформацію і неточно описує ці дії.
"ТЦК не проводять рейди загалом. Саме слово "рейд" стало результатом поширення недостовірної інформації", - заявив Істомін.
Втручання чи затримання поліції відбувається лише у випадках правопорушень чи порушень правил військового обліку, і такі дії є законними.
Громадяни, які оновлюють дані свого обліку, не мають підстав побоюватися таких візитів. За словами Істоміна, дотримання правил військового обліку та своєчасне оновлення персональних даних гарантують, що люди уникнуть непотрібного контролю з боку ТЦК чи правоохоронних органів.
Він також відкинув затвердження анонімних Telegram-каналів про довільні затримання як безпідставні, повторивши, що ті, хто дотримуються правил військового обліку, не зіткнуться з необґрунтованими перевірками чи затриманнями.
Читайте також:
"Бусифікація" та рейди ТЦК: міністр оборони Умеров попередив, як зміниться мобілізація
Порожні повістки від ТЦК із печаткою: нардеп розкрив нові схеми, як змінилася мобілізація
"Вилов" ТЦК очима військових: що думають у ЗСУ про нинішню мобілізацію